Żarówki i ich drugie życie

Chyba nikt z nas nie lubi wyrzucać przedmiotów, które można jeszcze wykorzystać. Zwłaszcza, iż mogą one stanowić rzecz, która zmieni swoje pierwotne przeznaczenie i w dalszym etapie swojego życia, będzie wykorzystywana w innych dziedzinach.

Dobrym przykładem są żarówki, które przeżyły już swoje życie, lecz wcale nie muszą być wyrzucane. Istnieje wiele fantastycznych rozwiązań z kategorii DIY (do it yourself – zrób to sam (ang.)), które uwzględniają ich ponowne wykorzystanie.

lampa z żarówek

Dodatkowym ich atutem jest nie tylko przywrócenie do życia, lecz pełna dowolność w ich zastosowaniu. Żarówki, bowiem stanowią bardzo oryginalny element dekoracji wnętrza, któremu znacznie nadadzą uroku oraz charakteru.

Zwłaszcza, że z wyeksploatowanej żarówki możemy stworzyć… lampę! Brzmi zaskakująco? Owszem – z żarówki, która stanowiła niezbędny element lampy, by prawidłowo działała, możemy stworzyć funkcjonującą w pełni lampę, która wedle naszego uznania, będzie prezentowała dany styl.

lampa z żarówek

Żarówki, których postanowiliśmy nie wyrzucać, pięknie przyozdobią nasze mieszkania, w zależności od okazji, imprezy, bądź nawet jako element wystroju wnętrza w dniu codziennym. Z przyjemnością prezentujemy oryginalne pomysły na wykorzystanie zużytych żarówek w zakresie wystroju naszych wnętrz poprzez pryzmat oświetlenia.

lampa z żarówek

Jak widać, istnieje mnóstwo oryginalnych koncepcji, które prezentują nam ponowne wykorzystanie żarówek, które przestały już świecić. Pamiętajmy jednak, aby zachować ostrożność, kiedy zdecydujemy się na własne aranżacje.

oczyszczanie żarówek