Artemide – ponadczasowa klasyka gatunku

W 1960 roku w Mediolanie powstała Artemide…

…powstała, by po ponad pięćdziesięcioletniej działalności stać się symbolem ekskluzywnego oświetlenia na całym świecie.

Sukces ten, to głównie owoc ciężkiej pracy oraz pasji wielu projektantów i rzemieślników. To sztuka tworzenia oświetlenia doprowadzona do perfekcji.

Jednym z wspomnianych wyżej Twórców jest David Chipperfield, wielokrotnie nagradzany brytyjski architekt. Znany również z projektowania i renowacji muzeów…

david2
David Chipperfield (ur. 1953 w Londynie)

Cechą charakterystyczną serii Vigo, którą zaprojektował dla Artemide są dwa zachodzące na siebie stożki.

Stożek wewnętrzny wykonano z metalu, natomiast zewnętrzny, to przezroczyste dmuchane boro-krzemowe szkło. Połączenie to stanowi wyjątkowo estetyczny kontrast dając jednocześnie wiele możliwości aranżacyjnych.

„The human light” filozofia Artemide oznacza wpływ światła na  codzienne życie oraz na dobre samopoczucie. Dostosowanie oświetlenia do naszych potrzeb  przy zachowaniu najwyżej jakości oraz wyjątkowego stylu za który jest  tak bardzo ceniona.  Filozofia marki skupia się również na otoczeniu w którym żyjemy.

vigo-lamp-by-david-chipperfield-for-artemide_designboom_003Kinkiet Vigo Wall

Wspominaliśmy już, że Artemide wykorzystuje tylko materiały przyjazne środowisku? Rezultatem takiego podejścia są nowoczesne i  ekskluzywne  lampy uznawane za ikony designu na całym świecie, których produkcja nie szkodzi otoczeniu…

Dodaj komentarz