Jaki wentylator będzie dla ciebie idealny

Wszyscy kochają lato, jednak nie wszyscy kochają upały. Zwłaszcza Ci, którzy muszą siedzieć w pracy, albo siedzą w bloku i mają ograniczone możliwość schłodzenia się w wysokich temperaturach. Nie potrzeba wyjeżdżać z miasta, ani być posiadaczem okazyjnego ogrodu, żeby rozłożyć się w cieniu, albo całym dniem pływać w basenie. Wystarczy wentylator, który może cię ochłodzić w każdym miejscu, dzięki swojej mobilności, dlatego też dzisiejszy artykuł doradzi ci, jaki wentylator będzie dla ciebie idealny.

Wentylator biurkowy

Designerskie wiatraki

Wentylator na nóżce, postrzegany, jako typowe urządzenie biurowe, traktowany jako niezbyt designerski dodatek do wnętrza, który akurat w przestrzeni biurowej nikomu nie wadził, jednak w nowoczesnym mieszkaniu uznawany był za grat. Nie wyglądał estetycznie, a także mocno wyróżniał się w całości aranżacji wnętrza. Niejednokrotnie szpecił i przeszkadzał domownikom. Na całe szczęście, te czasy przeszły do historii! Producenci wentylatorów stawiają teraz na nowoczesne wzornictwo oraz funkcjonalność. Sprawdź, jaki model możesz wybrać, do jakiej przestrzeni.
Wentylator biurkowy

Tradycyjny wentylator biurkowy

Praktyczny, niewielki, przypominający urządzenie stojące. Niska podstawa pozwala na ustawienie go na biurku, albo stole, aby bijący od niego chłód, umilał pracę. Jego działanie jest ciche, ze względu na małą średnicę plastikowych, czy metalowych śmigieł. Do jego zalet, na pewno może zaliczyć mobilność – śmiało można go przenieść z jednego pomieszczenia do drugiego oraz ustawiać tam, gdzie będzie nam potrzebny.

Wentylator biurkowy

Ciekawostka! Wskazówka!

Kupując wentylator biurkowy, koniecznie sprawdź długość przewodu zasilającego, bo może się okazać, że odległość od gniazdka do punktu, w którym chcesz go ustawić, jest zbyt duża i potrzebny będzie przedłużacz.

Elastyczny wentylator stojący

Doskonałe rozwiązanie dla większych przestrzeni. Sprawdzi się zwłaszcza w biurze, czy pracowni. Dzięki teleskopowej nóżce, ma regulowaną wysokość, którą dostosujemy do własnych preferencji. Wybierając taki wentylator sprawdź jego parametry, zwłaszcza, żeby posiadał kilka stopni natężenia nawiewu, dzięki czemu będzie chłodził lepiej większe pomieszczenia.

Ciekawostka! Porada!

Jeśli chcesz postawić wentylator bliżej biurka, ustaw poziom na minimalną moc chłodzenia, wówczas nic z twojego biurka nie zginie, a Ty nadal będziesz się chłodzić 🙂

Zwróć uwagę również na to, czy wentylator posiada funkcję oscylacji. Możliwość naprzemiennego ruchu lewo-prawo pozwoli na to, aby chłodne powietrze docierało do kilku osób, które siedzą w pomieszczeniu. Wentylator stojący posiada również śmigła, które głośno pracują, a to nie każdemu odpowiada, jednak niektóre modele są zaopatrzone w funkcję „sleep”, dzięki czemu pracują o wiele ciszej.

Wentylator Volteno

Designerski wentylator kolumnowy

Ten model występuje w dwóch wersjach, zarówno w wersji stojącej, jak i biurkowej. Wyglądem przypomina kolumnę głośnika, zamiast śmigieł, posiada wiele skrzydełek, które chłodzą, lecz nie dają wrażenia podmuchu. Wentylator kolumnowy jest bardzo elegancki, co pozwala na jego zastosowanie np.: w salonie. Obraca się na ruchomej podstawie, rozprowadzając powietrze w kilka stron, jest wąski, więc w mniejszym mieszkaniu również się sprawdzi.

Wiesz już, jaki wentylator będzie dla ciebie idealny? Świetnie! Nie zapomnij sprawdzić naszej oferty wentylatorów i koniecznie spraw sobie jakiś, aby w upalne dni czuć komfort i móc się chłodzić wszędzie, gdzie tylko zechcesz!

Dodaj komentarz