Meblowanie oświetleniem

Z dnia na dzień wzrasta nasza świadomość względem urządzania własnych mieszkań, co powoduje, iż funkcjonalność jest czynnikiem, który generuje rodzaj lamp, na jakie się decydujemy. Natomiast, jesień, to także okres czasu, w którym Polacy intensywniej skupiają się na oświetleniu własnych domostw. Coraz częściej sięgamy po oświetlenie typu LED, które sprawnie działa w każdym pomieszczeniu: zarówno w sypialni stworzy nastrój o przytulnym charakterze, jak również może podświetlić szafki kuchenne.

Taśma LED zimna biała

Meblowanie oświetleniem to działania, które opierają się głównie na zdefiniowaniu czynności, jakie są wykonywane względem danego pomieszczenia w mieszkaniu oraz dopasowaniu do nich odpowiednich źródeł światła. Zazwyczaj w każdym pomieszczeniu powinno znaleźć się co najmniej osiem punktów świetlnych. Według architektów wnętrz w mieszkaniu powinny znajdować się trzy rodzaje świateł – funkcjonalne, dekoracyjne oraz nastrojowe, co uwzględnia meblowanie oświetleniem. Zatem planowanie oświetlenia w mieszkaniu powinno zaczynać się od określenia jego funkcji, gdyż każda z lamp będzie pełnić inną rolę.

Lampa wisząca Zuma Line Knot

Oświetlenie funkcjonalne stanowi przeważnie lampa, która zlokalizowana jest centralnie na suficie, to element niezbędny m.in. w kuchni, w której przygotowujemy posiłki. Również w salonie warto pomyśleć o tego typu oświetleniu, ale nie tylko – dobrze sprawdzą się również boczne źródła światła, takie jak, np.: lampy stojące, czy też kinkiety.

podświetlenie LED

Istotnym elementem meblowania oświetlenie LED, które tworzą nastrój oraz stanowią oryginalną dekorację wystroju wnętrza. Żarówki LED są bardzo przyjazne dla środowiska, nie zawierają szkodliwej rtęci. Również pozwalają zaoszczędzić na rachunkach poprzez zużycie energii o 80% mniej niż tradycyjne żarówki. Posiadają moc działania do 25 lat, są dobre dla wzroku, ze względu na to, iż są najbardziej zbliżone do światła dziennego, a więc do naturalnego światła, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Zwłaszcza jesienią i zimą stanowi to bardzo pożądany efekt. Tego typu żarówki także mogą pełnić rolę oświetlenia funkcjonalnego, np.: w kuchni, w postaci podświetlenia wnętrza szuflad.

Plafon łazienkowy Paul Neuhaus Chiron

Dodaj komentarz