Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu żyrandoli?

Żyrandole odzwierciedlają styl domu, są najprostszym sposobem, aby wzbogacić jego design. Jeżeli szukamy oświetlenia do nauki, żyrandol nie będzie najlepszym rozwiązaniem, ale kiedy potrzebujemy głównego źródła światła i chcemy, żeby centralny punkt pomieszczenia wyglądał pięknie, to będzie on bardzo dobrym pomysłem. Żyrandol służy do oświetlenia ogólnego, rozprasza w sposób jednolity światło po całym pomieszczeniu. Może być on głównym źródłem oświetlenia, ale nie zastąpi światła punktowego – w związku z tym często należy stosować obydwa.

chandeliers-dining-room-3

Przy wybieraniu żyrandola duże znaczenie ma jego rozmiar – czasami to on będzie głównym czynnikiem tego, jak będzie wyglądał w pomieszczeniu, niezależnie jak pięknie on sam wygląda. Zapewne chcesz, aby twoi goście byli zdumieni tym, jak się prezentuje, ale na pewno nie chcesz ich przytłoczyć. Z pewnością nie chcesz również wydawać pieniędzy na żyrandol, który będzie wyglądał zbyt skromnie w pomieszczeniu. Projektanci mają tendencję do wybierania większych opraw do domu – lepiej, żeby żyrandol był trochę za duży niż za mały. Jeżeli rozważamy dwa żyrandole w jednym pomieszczeniu, to musimy mieć pomysł na takie zestawienie – żeby uzyskać dynamiczny efekt możemy powiesić je blisko siebie i na różnych wysokościach.

vintage-french-soul-im-in-love-with-the-idea-of-two-mini-chandeliers-hung-together-for-impact-the-shadows-set-such-a-lovely-mood (1)

Nigdy nie kupujmy żyrandola, który jest większy niż szerokość stołu, nad którym będzie wisiał – ludzie podczas wstawania będą się z nim konfrontować, a ponadto będzie on przytłaczającym elementem w pomieszczeniu. Nie będzie wyglądało to estetycznie. Przy zakupie zwróćmy uwagę na ciężar – niektóre z nich naprawdę dużo ważą, a trzeba pamiętać, że są przymocowane do konstrukcji domu. Jeżeli żyrandol wisi wysoko to najlepiej użyć żarówek LED. Sugerujemy to w tym celu, żeby nie zmieniać ich często – wchodzenie na drabinę, aby to zrobić może być męczące.

b68c2e932425964551053915aa9629ea

Dodaj komentarz