Porządki w ogrodzie? Czas zająć się jego oświetleniem!

Jesień w pełni. Możemy ją już odczuć nie tylko poprzez długie i chłodne wieczory, ale i dzięki chaosowi w naszych ogródkach. Początek października to dobry moment na jesienne, ogrodowe porządki i jednocześnie na modernizację przydomowego oświetlenia. Szczególnie, że z dnia na dzień coraz wcześniej Słońce znika za horyzontem.

Lampy ogrodowe

Często w czasie jesiennych porządków snujemy już pomysły odnośnie tego, jak chcielibyśmy urządzić nasz ogród gdy odejdą od nas ostatnie mrozy. Warto więc pomyśleć nad tym, jak zamierzamy zaplanować jego wieczorną iluminację. Najlepiej dobrać ją tak, by pasowała nie tylko do koncepcji naszego ogrodu ale i do stylu architektonicznego i elewacji naszego domu. Jak łatwo się bowiem domyślić, nowoczesne oświetlenie niekoniecznie będzie sprawdzało się w przypadku starych domostw.

W przypadku wiekowych budynków doskonale sprawdzą się natomiast lampy o eleganckiej lub industrialnej stylistyce. Warto jednak pamiętać o tym, że ewentualne, zakupione przez nas słupki ogrodowe również powinny reprezentować zbliżone wzornictwo. Dobrą decyzją może być dobranie do takich lamp stylowych i świetnie prezentujących się żarówek dekoracyjnych.

W przypadku nowoczesnych domów warto postawić na minimalistyczne, futurystycznie prezentujące się lampy, które odpowiednio podkreślą charakter naszego lokum. Wykorzystują one często wbudowane źródła światła LED. Zdarzają się jednak także modele do których musimy dokupić żarówki.

A co jeśli chcemy być “EKO”? Warto w takiej sytuacji rozważyć zakup lamp ogrodowych zasilanych energią słoneczną. Są one stosunkowo niedrogie, a co najważniejsze, ich użytkowanie nie obciąży dodatkowo naszego budżetu.

Dodaj komentarz