Rewolucja przemysłowa XXI wieku

Rewolucja przemysłowa XXI Wieku

Rewolucja przemysłowa XXI WiekuMasterlight, część Eurolight BV, to nieduża holenderska firma z siedzibą w Panningen, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji doskonałej jakości oświetlenia zarówno o wzornictwie klasycznym, jak i nowoczesnym. Z naszej strony chcemy Państwu zaprezentować diament ich kolekcji, jaką jest seria Industria by Masterlight z 2011 roku.

Z całą pewnością ojciec międzynarodowego modernizmu, francuski architekt, rzeźbiarz i malarz szwajcarskiego pochodzenia – co uczyniło z pewnością jego sztukę doskonałą w swej prostocie i funkcjonalności, jak zegarki Rolex – Le Corbusier, oblizałby się siarczyście na widok tych rarytasów, jakby specjalnie stworzonych do jego wnętrz.

Ten wybitny i o niezwykle szerokich horyzontach umysłowych człowiek – architekt z powołania i samouk – głosił z pasją wszem i wobec, że dom jest maszyną do mieszkania. Już na początku lat dwudziestych XX wieku zaczął tworzyć budynki o surowych, geometrycznych formach, z wielkimi oknami i świetlikami w dachu – a wszystko to nawiązywało do maszynerii, która z iście zegarmistrzowską precyzją miała spełniać swoje funkcjonalne zadanie.

Jego fascynacja industrializmem doprowadziła, że bohemy paryska i nowojorska zaczęły zajmować fabryczne, opuszczone lofty dając początek nowym trendom wśród artystów i intelektualistów.

Rewolucja przemysłowa XXI Wieku

Co prawda do Polski styl loftowy wkroczył z kilkudziesięcioletnim opóźnieniem w stosunku do krajów zachodu, ale nie jest to nic nowego w historii sztuki i architektury, zatem cieszmy swoje oczy możliwością obcowania z wyśmienitą sztuką użytkową.

Loftowe, industrialne lampy wiszące marki Masterlight komponują się doskonale z poprzemysłowymi wnętrzami, wnosząc niezwykły klimat dzięki niespotykanym, metalowym fakturom i kolorom oraz unikatowym detalom do mocowania i zawieszania, takim jak wielkie łańcuchy, śruby czy mocowania inspirowane transformatorami. Lampy są dostępne w bogatej kolorystyce oraz szerokim spektrum kształtów i rozmiarów.

Rewolucja przemysłowa XXI Wieku

Rewolucja przemysłowa XXI Wieku

Wszystkie zdjęcia zawarte w artykule pochodzą z: www.masterlight.com

Dodaj komentarz