Świąteczne oświetlenie domu z zewnątrz

klipsy do lampek świątecznych

Każdy z nas lubi mijać domy, mieszkania i podwórka, które mają ładne świetlne dekoracje świąteczne, zwłaszcza wieczorami, kiedy ich właściciele je włączają i rozświetlają okolicę. Świąteczne oświetlenie domu z zewnątrz w grudniu chyba u każdego powoduje uśmiech.

W dzisiejszym wpisie, podpowiadamy Wam, jakie wskazówki zastosować, aby świąteczne oświetlenie domu z zewnątrz zrobiło na każdym wrażenie, ale także było równie bezpieczne, co efektowne.

Większość z nas głównie wybiera sznury świetlne, które podczepiane są do dachów, rynien, czy okapów. Sznury lampek występują w różnych konfiguracjach, mogą mieć 25 sztuk lampek, a nawet 200. Warto zainwestować w specjalistyczne klipsy, które ułatwiają ich zaczepienie, bez robienia dziur w różnych strefach. Wybierz takie klipsy, które są odpowiednie względem rozmiaru żarówki ze sznura lampek. Klipsy umożliwiają ukierunkowanie żaróweczki w odpowiedniej pozycji, względem naszej indywidualnej wizji twórczej. Koszt takich klipsów jest niewielki, także aby nasze świąteczne oświetlenie domu z zewnątrz wyglądało dokładnie tak, jak tego chcemy, warto pomyśleć nad ich zakupem.

klipsy do lampek świątecznych

A teraz, w skrócie – kluczowe wskazówki dla efektownego i bezpiecznego oświetlenia świątecznego na zewnątrz naszych domów za pomocą sznurów lampek:

  • sprawdź swoją instalację świetlną zanim ją zawiesisz
  • używaj wyłącznie dekoracji świątecznych świetlnych przeznaczonych do użytku zewnętrznego
  • sznury lampek są tak zaprojektowane, aby mogły być ze sobą łączone, jednak pamiętaj o tym, aby nie łączyć więcej niż trzech pojedynczych sznurów ze sobą
  • łącz ze sobą wyłącznie sznury lampek o tej samej długości, ze względu na to, że sznury te działają na różnych natężeniach prądu
  • mierz odległości bardzo ostrożnie i zapisuj od razu, abyś nie musiał robić kilku wycieczek do sklepu!

Jeśli potrzebujesz zmierzyć długość niezbędną dla sznura, którym chcesz np.: owinąć drzewo, owiń je sznurkiem na odpowiednią długość i wówczas zmierz rozprostowany sznurek – będziesz miał potrzebny wymiar.

Świąteczne oświetlenie domu z zewnątrz

Świąteczne oświetlenie domu z zewnątrz to idealne świąteczne dekoracje, sprawiają każdemu radość, nie tylko właścicielowi, ale również każdemu, kto znajdzie się w okolicy. Dzisiaj podpowiedzieliśmy Wam, jak odpowiednio wybrać i zainstalować sznury lampek, w następnym wpisie podpowiemy jeszcze jakieś ciekawostki – sprawdzajcie bloga!

Dodaj komentarz