Wskazówki, jak dobrze oświetlić ogród

Przyszła wiosna, a wraz z nią sezon na imprezy plenerowe. Szczęśliwi posiadacze ogrodu, albo działki, już na samą myśl o rozpoczęciu się cieplejszych miesięcy, mają szerokie uśmiechy na twarzach. Na naszym blogu dzisiaj omówimy wskazówki, jak dobrze oświetlić ogród, aby radość z wiosny móc odczuwać nie tylko za dnia, ale również wieczorami.

Cały dzień w pracy, za oknem ciepło i przyjemnie, a twój ogród pusty, bez ciebie… znasz to uczucie? Każdy posiadacz ogrodu najchętniej spędzałby w nim czas cały dzień, ale niestety jego większość musi spędzić w pracy. Tyle czekania na sezon ogrodowy, a tu taki ból. Jednak nic straconego! Pomyśl o zainstalowaniu lamp ogrodowych, które pozwolą ci na korzystanie z uroków świeżego powietrza, nawet do późnych godzin!

słupek-ogrodowy-philips-mygarden-robin-154733016-led

Nocna strona twojego ogrodu

Znasz swój ogród i wiesz, jak wygląda za dnia, jednak jeśli praca nie pozwala ci na rozkoszowanie się nim w porze dziennej – czas na poznanie jego nocnej odsłony. Naturalna scenografia to najważniejsza wytyczna, kluczem do osiągnięcia takiego efektu w ogrodzie, jest oświetlenie punktowe.

Ciekawostka! Porada dla Ciebie:

Skieruj światło na to, na co najbardziej chcesz zwrócić uwagę, mogą to być drzewa, okazałe krzewy, czy też ulubione rabatki. Ciekawym efektem będzie też oświetlenie małej architektury ogrodowej. Nie przesadź jednak z ilością lumenów, w końcu chcesz stworzyć magiczny nastrój, a nie odtworzyć scenerię z popołudnia.

Idealne miejsce spotkań

Ogród, to wręcz idealne miejsce na spotkania towarzyskie. Kolacja we dwoje, wieczorny grill party, albo szalone garden party – koniecznie zadbaj o dobre światło, najlepiej praktyczne, przenośne, wygodne i kolorowe.

lampa-ogrodowa-nowodvorski-sirocco-3396

Ciekawostka! Wskazówka dla Ciebie:

Pomyśl o lampionach, nie tylko doskonale sprawdzą się w roli oświetlenia, ale także będą stanowić doskonały element dekoracyjny! Sprawdź naszą ofertę tutaj.

Podkreśl architekturę budynku

Dyskretne oświetlenie elewacji zapewni domownikom poczucie bezpieczeństwa, podkreśli architekturę, a także podniesie twój poziom komfortu. Pamiętaj, aby źródła światła nie tworzyły uciążliwej iluminacji dla osób trzecich, dla podkreślenia koloru, czy faktury, wystarczy kilka kinkietów.

lampa-ogrodowa-nowodvorski-bush-3401

Mamy nadzieję, że dzisiejsze wskazówki, jak dobrze oświetlić ogród, pomogły ci w doborze oświetlenia na wiosnę i lato, dzięki czemu znacznie zmniejszysz swój niedosyt przesiadywania w ogrodzie w porze dziennej, odrabiając go wieczorami. Pamiętaj, że jak masz jakieś pytania, napisz do nas na maila, odpowiemy na każde 🙂

Dodaj komentarz