DIY: Lampa z butelki

W dzisiejszym wpisie na blogu, coś nowego. Jako, że idzie Wiosna i zaczynamy powoli budzić się do życia i aby znaleźć kreatywne ujście dla nadmiaru naszej energii, zachęcamy Was do tematu DIY: lampa z butelki.

Co to jest DIY?

DIY, czyli tzw. do it yourself, z ang. oznaczające dosłownie zrób to sam, to rozwiązanie idealne dla wszystkich kreatywnych, majsterkowiczów i tych, którzy poszukują oryginalnych pomysłów, niezbyt dużym kosztem. DIY: Lampa z butelki, to nic trudnego, wystarczy nam kilka materiałów, a efekt przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania i z pewnością zrobi wrażenie na gościach!

Przepis na własną lampę

Potrzebne nam będą:

  • nóż do cięcia tapet
  • nożyczki
  • butelkę plastikową o pojemności 1,5l
  • taśmę dwustronną
  • kolorowy sznurek
  • oprawę z kablem i żarówką LED

Jak to poskładać?

DIY: Lampa z butelki – instrukcja:

Wskazówka dla Ciebie Wskazówka dla Ciebie!
Aby świecić, nasza ręcznie robiona lampa będzie potrzebowała żarówki, którą zamówisz tutaj. Pamiętaj, aby skorzystać z darmowej dostawy.

Przecinamy butelkę w połowie, aby miała dwie części. Górną część butelki obklejamy dokładnie taśmą dwustronną, można w partiach. Otaczamy butelkę dookoła kolorowym sznurkiem, zaczynamy od brzegu, bardzo blisko i ściśle oraz dokładnie, aby nie było żadnych prześwitów. Możemy też przykleić jeden ciąg taśmy a później sznurek i powtarzamy czynność.

DIY lampa wisząca

Klosz gotowy! Wystarczy teraz już tylko umieścić w nim oprawę z kablem oraz żarówką LED, a potem zawiesić w odpowiednim miejscu. Użyjmy koniecznie żarówki LED, bo zwykła będzie się nagrzewać i może nam stopić oprawkę 🙂

Podsumowanie

Jak widzicie, DIY: Lampa z butelki, nie jest trudna do wykonania, a z pewnością sprawi Wam radość samo jej wykonanie, a efekt końcowy będzie bardzo satysfakcjonujący!

Po wykonaniu własnej lampki, koniecznie dajcie znać jak Wam poszło. Wysyłajcie zdjęcia na naszego maila lub Facebooka, najciekawsze propozycje opublikujemy na naszym fanpage.

Ciekawostka dla Ciebie Ciekawostka na koniec!
Wiecie kto jeszcze lubi ręcznie robione lampy? Polski producent Cleoni. Trzeba przyznać, że są level wyżej od naszej propozycji. Z resztą, sprawdźcie sami, jak wyglądają profesjonalne oprawy robione bez użycia maszyn.

Dodaj komentarz