Jak zaprojektować oświetlenie: doświetl wszystkie strony domu

MarkSlojd

To już ostatnia wskazówka z naszego poradnika jak zaprojektować oświetlenie. Jest ona, oczywiście, równie istotna. Co najważniejsze – pomoże ci w dobraniu lamp do swoich potrzeb, z uwzględnieniem różnych zależności twojego domu.

Doświetl wszystkie strony domu, wówczas znacznie podniesiesz poziom bezpieczeństwa i ochrony swoich czterech kątów. Możesz zamontować światła punktowe okapowe, bądź podbitki, albo po prostu podświetlić grunt światłami punktowymi, co znacznie doświetli wszystkie strony domu. Jeśli zamierzać użyć kloszy, które kierują światło w górę użyj oświetlenia, które blokowane przez okapy, aby uniknąć efektu „zanieczyszczenia świetlnego”.

MarkSlojdChcąc zaoszczędzić energię, możesz również zainstalować czujniki ruchu, które będą uruchamiać światła, tylko wtedy, kiedy ktoś wkroczy na teren naszej posesji. Jeśli posiadasz pojedyncze lampy na tyłach domu, albo po bokach drzwi wejściowych, lepiej przenieś je nad stronę drzwi, dokładniej nad dziurkę od klucza.

MarkSlojd

Schody, chodniki oraz podjazdy, tak samo jak tarasy, patia i werandy powinny posiadać wystarczające światło dla bezpieczeństwa oraz względem łatwiejszego poruszania się po zmroku. Możesz użyć do tego celu kombinacji świateł przy dróżce, latarni oraz oświetlenia zamontowanego na domu w celu doświetlenia drogi. Do stref o wysokim stopniu korozyjności środowiska najlepszym wyborem będą lampy zewnętrzne w plastikowej oprawie, jak np.: w okolicy wybrzeża morskiego.

MarkSlojd

Pamiętaj o powyższych wskazówkach i doświetl wszystkie strony domu, dzięki czemu znacznie podniesiesz poziom ochrony swoich czterech kątów. Natomiast, upewnij się również, że twoje oświetlenie przy-domowe jest w pełni przystosowane do użytkowania zewnętrznego.

MarkSlojd

Dodaj komentarz