Paul Neuhaus LED-XMO

Paul Neuhaus LED-XMO

Katalog produktowy Paul Neuhaus sezonu 2013/2014 otwiera innowacyjne rozwiązanie z obszaru technologi oświetlenia LED (ang. light-emitting diode) nazwane przez twórców LED-XMO (ang. LED exchange module). Jest to znaczące ulepszenie dedykowane wszystkim użytkownikom wysokiej mocy oświetlenia diodowego i kompatybilne z szerokim wachlarzem lamp i obudów oferowanych przez producenta.

Paul Neuhaus XMOIlustracja 1: Schemat systemu XMO. Zdjęcie z katalogu Paul Neuhaus 2013/2014

Centralną częścią zestawu LED-XMO jest biały krążek, który za pomocą dwóch sześciokątnych śrub, mocuje się do jednej z trzech podkładek wykonanych z czarnego anodyzowanego aluminium. Sześciokątny śrubokręt otrzymujemy w zestawie, tak że nie trzeba martwić się kwestią jego pozyskania. Centralny moduł zaopatrzony jest w złącze energetyczne zapobiegające odwracaniu się polaryzacji oraz wejścia pozwalające na podłączanie żarówek z następującymi typami gwintów: E14, E27, G9 i GU10.

Aluminiowe, wymienne podkładki pełnią rolę radiatorów, odprowadzając nadmiarowe ciepło, co umożliwia utrzymywanie temperatury poniżej krytycznej wartości 100° C nawet, gdy lampa pozostaje włączona przez bardzo długi czas, pracując z maksymalną mocą 6,4 W o natężeniu 600 mA.

Paul Neuhaus XMO
Ilustracja 2: Opis modułów XMO. Grafika stworzona na podstawie katalogu Paul Neuhaus 2013/2014

Z poziomu sterownika, bez konieczności wymiany bazy jesteśmy w stanie uzyskać zakres mocy wahający się od 3,3 do 6,4 W, co odpowiada 315 i 500 lumenom. Warto podkreślić, że kąt padania w technologii LED wynosi nawet 120º, co całkowicie zmienia oblicze generowanych przez strumień światła cieni, tym samym zupełnie odmieniając klimat Państwa wnętrza.

Producent oświetlenia Paul Neuhaus chwali się, że zestaw produkowany jest na liniach montażu powierzchniowego sterowanych komputerowo. Całkowita automatyzacja zapewnia wysoką jakość i praktycznie do zera eliminuje jakiekolwiek niedoskonałości. Potencjalnych nabywców z pewnością ucieszy fakt, iż z tego powodu firma oferuje aż 5 lat gwarancji na ten produkt, w dodatku bez konieczności jego rejestracji poprzez formularz internetowy. Wystarczy zachować dowód zakupu lub potwierdzenie jego otrzymania.

Oświetlenie Paul Neuhaus
Ilustracja 3: Grafika stworzona na podstawie katalogu produktowego Paul Neuhaus 2013/2014

Sama wymiana modułu jest rzeczywiście bardzo prosta i trwa kilkadziesiąt sekund. Zamiast wymieniać całą lampę, w której mocowanie gwintu żarówki umieszczone jest „na sztywno” wystarczy, że odłączymy żarówkę, odkręcimy dwie śrubki, a potem odczepimy kabel zasilający. Następnie wymieniamy moduł na inny, podłączamy kabel, wykonujemy kilka skrętów dłoni i voillà! Teraz kupując lampę LED wystarczy kupić cztery różne żarówki i można eksperymentować nie tylko z mocą, ale i sposobem rozchodzenia się światła.

Dodaj komentarz