Jak zaprojektować oświetlenie: dobierz odpowiednie żarówki

żarówki

W doborze odpowiedniego oświetlenia kierujemy się nie tylko funkcjonalnością danej lampy, ale również jej designem. Zwłaszcza, jeśli zależy nam na tym, by stanowiła ona odpowiedni element dekoracyjny dla naszych wnętrz. Natomiast nie powinniśmy zapominać o jednym bardzo ważnym detalu, bez którego sama lampa niewiele nam da. Jako kolejną wskazówkę z naszego poradnika o tym, jak dobrze zaprojektować oświetlenie, przedstawiamy temat: dobierz odpowiednie żarówki.

żarówki

Zastanawiasz się, jakie żarówki będą odpowiednie dla twojej lampy? Przedstawiamy kilka rodzajów, które pomogą ci dokonać odpowiedniego wyboru.

  • Srebrna kula, żarówka o metalicznym zakończeniu na górnej połowie żarówki powoduje, że światło jest łagodniejsze, to doskonałe rozwiązanie dla lamp z wyeksponowanymi żarówkami, zwłaszcza, jeśli nie posiadają one ściemniaczy.
  • Delikatny róż, to żarówka, która emituje piękny różowy poblask, idealne dla utworzenia nastrojowego światła w pokoju dziennym, jadalni, albo w sypialni.
  • Okrągły kandelabr sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych żyrandolach, bądź również jako zamiennik dla wzorowanych na świeczki żarówkach w klasycznych żyrandolach.
  • Edison, to żarówka, która jest inspiracją oryginalnego projektu Thomasa Edisona. Posiada widoczne włókna oraz emituje rustykalny poblask.

żarówki

Jeśli zależy ci na tym, aby twoje lampy miały niepowtarzalny charakter, dobierz odpowiednie żarówki do nich. Podkreślisz tym samym ich design i styl, a także nadasz wyjątkowy nastrój w konkretnym pomieszczeniu.

żarówki

Dodaj komentarz