Jak zaprojektować oświetlenie: dodaj ściemniacze

Trzecią wskazówką z naszego małego poradnika o projektowaniu oświetlenia, jest – dodaj ściemniacze.

Im ciemniejsze dni, zwłaszcza jesienią, czy zimą, oświetlenie w domu jest intensywniej używanie niż zazwyczaj. Za każdym razem, kiedy kładziesz dzieci do łóżek, albo szykujesz się rano, niezbędnym jest, aby móc w pełni kontrolować swoje oświetlenie – dodaj ściemniacze, lub kontrolery oświetlenia, pomogą ci w tym.

Ściemniacze

„Jestem ciągle zmęczony”

Drażniące światło, wyjące alarmy, łzy. Czy to nie brzmi, jak poranna rutyna twoich dzieci, lub twoja? Ściemniacze w sypialniach oraz łazienkach wprowadzą cię delikatnie w poranek, pomagając zarówno twoim oczom oraz samopoczuciu rozbudzić się i rozpocząć dzień. Możesz połączyć ściemniacze z czujnikiem ruchu w łazience, co pozwoli na to, żeby światło „myślało” za ciebie, delikatnie uruchamiało się wtedy, gdy przekroczysz próg pomieszczenia.

„Jeszcze jedna bajka!”

Niespokojne dzieci przy końcu dnia, nieważne czy są to niemowlęta, czy nastolatki, o wiele łatwiej jest, kiedy posiadamy ściemniające się oświetlenie. Zredukowanie poziomu światła przed czasem pójścia do łóżka, pomaga zrelaksować się oraz wprowadza lekko senny nastrój do pokoju.

„Zajęte ręce? Żaden problem!”

Rozważ sensory w pokojach, w których wykonujesz określone aktywności, gdzie zazwyczaj masz zajęte ręce niosąc rzeczy, bądź w szafach, garażu, czy w pralni albo piwnicy. Takie sensory włączą światło, gdy tylko drzwi zostaną otwarte, lub zareagują na ruch, natomiast, gdy zostanie on przerwany na jakiś czas – wówczas wyłączą światło, w zależności od twoich potrzeb.

Ściemniacze oraz kontrolery oświetlenia są wszechstronne, stanowią źródło światła, które dostosowuje się do twoich potrzeb oraz nastroju. Proponujemy rozważyć to rozwiązanie w projektowaniu oświetlenia w jadalni, w której możesz włączyć żyrandol, kiedy dzieci będą odrabiać lekcje albo przygasić światło, kiedy spotykasz się ze znajomymi.

Sprawdź tutaj żarówki LED z możliwością ściemniania.

Dodaj komentarz