Kilka wskazówek przy aranżacji małych pomieszczeń

Każdy, kto mieszka w małym mieszkaniu lub domu wie jak trudno urządzić i zorganizować sobie w nim miejsce. Projektanci muszą być bardzo twórczy i pomysłowi, jeśli chodzi o zaaranżowanie i zagospodarowanie takiego otoczenia. Chcemy przedstawić kilka porad, które pomogą zmaksymalizować każdy centymetr kwadratowy przestrzeni.

W małej sypialni ciężko znaleźć miejsce na nocnym stoliku dla lampki. Rozwiązaniem dla tego problemu są kinkiet, który eliminuje konieczność posiadania lampki nocnej i pozwoli zaoszczędzić przestrzeń. Kinkiet zmniejszy bałagan i zwolni miejsce dla innych rzeczy. Dwie lampy ścienne po każdej stronie łóżka stworzą równowagę i zapewnią bardzo dobre oświetlenie. Zadbaj o to, żeby łóżko było centralnym punktem sypialni. Kinkiet jest również dobrym źródłem oświetlenia podczas czytania lub pracy.

Untitled design (2)

Dla osób, którym z pewnych funkcjonalnych przyczyn kinkiety nie odpowiadają, polecamy lampy biurkowe oferujące elastyczność i dodatkowe funkcje maksymalizujące przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem są te, które mogą działać poprzez podłączenie do portu USB. Inne, które oszczędzają przestrzeń to te, które można umieścić na blacie biurka za pomocą zacisków zwanych potocznie “klipsami”. Wiele z lamp biurkowych posiada również możliwość obrotu o 360 stopni.

Untitled design (4)

Kolejną poradą w aranżacji małych pomieszczeń jest postawienie w nich lustra — stworzy ono iluzję głębi i sprawi, że pokój wyda się większy. Postawienie lustra naprzeciwko okna lub lampy odbije światło i sprawi, że pomieszczenie stanie się przestronniejsze.

Mirror-for-Small-Room

Jeżeli chcesz, żeby pokój wydawał się większy, to używaj jasnych kolorów. Dzięki białym ścianom przestrzeń wyda się bardziej otwarta i przewiewna. Ciemne kolory pochłaniają światło i dają poczucie ścisku.

Dodaj komentarz